Vláček jezdil 9-16 hodin a přepravil tisícovku lidí.

Na Švýcárnu zavítalo 630 platících návštěvníků a další stovky převážně rodin s dětmi pobyly na zahradě, hřišťátku, kde byli živé kozičky, malování na obličej, občerstvení Na pohodu.

Uvnitř byly připraveny workshopy a prodej velikonočních dekorací, perníčků, medoviny.

Pro pěší byla připravena hra stopovačka. Návštěvníci mohli potkat Královnu jaro, princeznu na Kočičáku nebo hastrmana na mostě ve Škrovádě.

Odpoledne se ve Škrovádě konal jarní jarmark - prodejce místní medař Jakub Solil, jídáše, koláče, slaný závin a káva Ekokoloniál, mýdlárna Iva Šukalová (Slatiňany), africké tašky (charitativní projekt pana doktora Jiřího Blažka z Chrudimi), čmelíny - hmyzí domečky rodiny Dočkalových ze Škrovádu, kraslice a malovaná vajíčka paní Dvořáková Slatiňan, prodej šperků s workshopem

TECHNOhrátek se zúčastnilo 126 žáků z deseti základních škol.
Strojírenské řemeslo táhne. Učiliště v Třemošnici zažilo TECHNOhrátky

Pletení pomlázek děti učil místní mladý tatínek Lukáš Beer.

Hrála chrudimská kapela Ježek v deci. Byl tu zvěřinec ze statku - kůzlata, jehňata, káčata, kuřata, selátko….bohužel děti již nepoznávají mláďata domácích zvířat a někteří tipovali, že to jsou pštrosi….

Výzdobu návsi a spouluorganizaci jarmarku zajistil Osadní výbor Škrovád.

Byla také možnost komentovaných prohlídek Mlýnu Skály, kterou umožnil pan Hugo Malinovský zcela zdarma. Návštěvnost 50 lidí (2 prohlídky).

Vláček svezl na tisícovku zájemců.

Dopoledne bylo krásné letní počasí a v poledne řádně sprchlo a ochladilo se o 10 stupňů….nicméně akce se návštěvnicky velmi vydařila. Královna jara prostě pozvala i své kolegy zimu a léto. Akci pořádalo Město Slatiňany.

Jana Švecová