Soutěž, zařazená do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku, se koná jako memoriál na počest člena České hasičské jednoty Hlinsko a zároveň příslušníka Hasičského záchranného sboru ČR nrtm. Michala Denka, jenž tragicky zahynul při dopravní nehodě v roce 2000.

Letos přijelo do Hlinska bojovat o jeho putovní pohár celkem 32 sportovních týmů. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem, při němž pozdravili soutěžící starosta města Hlinska Miroslav Krčil a ředitel HZS Pardubického kraje Aleš Černohorský.

Nechyběli ani radní města Hlinska a též hasiči Petr Bulena a Milan Vaško. Starosta města při této příležitosti hlineckým hasičům symbolicky předal nově zbudovanou tartanovou základnu pro požární útok. Základna je pos

tavena z tartanové dlažby, má rozměry 6 × 10 m a je odvodněná pomocí drenáže. To vše má přispět k větší bezpečnosti závodníků při plnění disciplíny.

Letošnímu 23. ročníku kraloval Sbor dobrovolných hasičů Morašice, který získal putovní pohár v mužské i ženské kategorii. Muži zvítězili s časem 20,88 s, ženy pak s časem 27,08 s. Na druhém místě se umístili hasiči ze Seče, kteří dosáhli času 21,01 s a třetí místo patří SDH Vížky, jenž dosáhl času 22,91 s. V ženské kategorii byly druhé hasičky ze Slatiňan (čas 27,30 s) a třetí ženy ze Štěpánova (čas 28,26 s).

Domácí Česká hasičská jednota Hlinsko postavila na start čtyři družstva, která dosáhla následujících výsledků: muži A se s časem 24,54 s umístili na čtvrtém místě, mužům B stačil čas 31,58 s na desáté místo.

Hlinecké ženy A byly s časem 31,97 s šesté, přičemž je předběhly ženy B, které s časem 31,62 s skončily na pátém místě. Mimo soutěž se zúčastnilo i družstvo dorostenců z SDH Nová Ves u Světlé.

Hasičský sbor České hasičské jednoty Hlinsko, který akci pořádal, děkuje všem zúčastněným družstvům i divákům za účast.

Milan Jindřichovský