Letošní listopad bude výstavní prostor Mázhaus na Pernštýnském náměstí v Pardubicích patřit obrazům a uměleckým artefaktům všestranného pardubického výtvarníka Pavla Borovce, který se realizuje nejen jako malíř, grafik nebo návrhář oblečení, ale také jako kameraman a režisér. Možná jste již také slyšeli o registrované umělecké značce MADE OF DREAMS ® zaštiťující jeho uměleckou práci. Tato značka zahrnuje MADE OF DREAMS ART (Moderní obrazy sprejem), MADE OF DREAMS BRAND (Originální limitované oblečení) a MADE OF DREAMS STUDIO, které představuje nakladatelství a vydavatelství, nahrávání zvukových nebo obrazově zvukových děl a filmovou produkci.

Sám autor přiznává, že není snadné pojmenovat jeho umělecký styl. Jeho obrazy malované sprejem, sprejovou barvou, ale také štětcem a dalšími různými předměty se však svým charakterem nejvíce blíží street artu a pop artu.

A proto, máte-li rádi moderní výtvarné umění, určitě si nenechte ujít listopadovou výstavu Pavla Borovce, která je v Mázhausu k vidění od 1. do 27. listopadu 2022.

Aleš Chaloupka, Turistické informační centrum Pardubice