O víkendu ve dnech 18. až 20.3. se keltský skanzen u Nasavrk ještě před zahájením sezony výjimečně otevřel veřejnosti. Kromě nedávno narozených zvířecích přírůstků a nových stavebních prvků mohli návštěvníci zahlédnout dobrovolníky, kteří tento víkend pomáhali s přípravou areálu na začátek sezóny a se zvelebováním okolí malého lomu v blízkosti skanzenu.

Přes dvacet dobrovolníků se tak podílelo především na zpracování a úklidu dřeva, sběru odpadků a úpravě stezek. Proběhly také další dílčí práce spojené s údržbou skanzenu. Brigáda byla zakončena oslavou jarní rovnodennosti, kdy kmen Boii obřadně spálil obilnou bohyni, jejíž popel má zúrodnit pole, tak aby letní měsíce opět přinesly bohatou sklizeň. Dobrovolnická brigáda proběhla ve spolupráci a s finanční podporou města Nasavrky.

Zájemce, kteří by se rádi napříště zapojili, zveme na další dobrovolnickou brigádu, která se bude konat 8. až 10. dubna. 

V sobotu 2. dubna zahájí Země Keltů u Nasavrk na Chrudimsku letošní návštěvnickou sezonu. Vítat jaro tam budou od 10 do 17 hodin. Pro návštěvníky budou ve skanzenu připraveny dílničky, kde si budou moci vyzkoušet pletení pomlázek a ozdob z proutí či přírodní barvení vajíček. Bude možné i ochutnat keltské pochoutky.

Karolína Hanzlová