Začala hasičská sportovní sezóna a to I. kolem Hasičské Pernštejn ligy v Jenišovicích na Memoriálu Bohuslava Myšky. Na první závod ligy přijela hojná účast sportovních týmů a to 29. Potvrdily se předpoklady, že v Jenišovicích je velmi rychlá dráha a nejlepší týmy to potvrdily. V mužské kategorii byly zapsány 2 časy pod 15 vteřin. Zvítězili SDH Morašice s časem 14:82, druhé místo za čas 14:89 odvezli kluci z SDH Kunčice D., třetí skončili SDH Moravany za 15:01.

Kategorie žen rozhodně nezaostala za mužskými výsledky. Vítězkami se staly extraligové ženy z SDH Krasice a to s časem 17:98, který je i novým rekordem Hasičské Pernštejn ligy. Druhé místo za čas 19:82 odváží loňské vítězky ligy SDH Vinary. Třetí místo a zároveň první pódiové umístění v lize získaly ženy z SDH Zbožnov s časem 21:59.

Hasičská Pernštejn liga pokračuje 21.května II. kolem ve Svinčanech.