Nedlouho po hráčích se na cestu vypravil i autobus plný fanoušků, kteří jeli naše chlapce podpořit při cestě za obhajobou titulu.

První utkání chlapci hráli proti pražské SSOŠ A SSOU BEAN. Utkání začali chlapci skvěle a ujali se vedení 2:0 po brankách Patrika Skohoutila a Dominika Rešetára. Hráčům pražského celku podařilo srovnat na 2:2.

Smrže, májovky a nyní i dva hřiby. Jiří Laštůvka z Hlinska už lesa s prázdnou nechodí.
Hřibovité houby v dubnu? Mykolog z Chrudimska už našel první kováře

Nicméně fanoušci hnali Bohemáky za vítězstvím. Po brankách Denise Čady a Jaroslava Straky bylo skóre 4:2, následnou střelu Vojty Bíška si srazil vlastní hráč do branky. Pražskému celku se už podařilo pouze zkorigovat na konečných 5:3. Tento výsledek posunul naše chlapce o zápas o titul.

Ve finálovém utkání se proti našim chlapcům postavil celek Gymnázia Čajkovského Olomouc.

Chlapci do zápasů za bouřlivé podpory fanoušků vletěli jako uragán. Branky Jaroslava Straky a Dominika Rešetára znamenaly vedení 2:0. Olomouc snížila na 2:1, nicméně Dominik Rešetár opět vstřelil branku a dodal našemu celku potřebný klid.

Olomouc začala hrát na riziko, z čehož vyplynul rychly kontr zakončený Jaroslavem Strakou. Parádní obstřel skončil v pravé šibenici olomoucké klece, pavučinky vymeteny. Olomouci se podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale víc už toho Olomouc nezvládla.

Radost z republikového triumfu je veliká.Radost z republikového triumfu je veliká.Zdroj: Lukáš Budínský

Historická obhajoba titulu mistrů ČR ve futsale středních škol byla na světě. Nutno podotknout, že obhájit titul se v posledních letech jiné střední škole nepodařilo. Parta chlapců okolo lodivoda Luboše Pavlíka předvedla v obou utkáních dominantní a bojovné výkony, takže obhajoba je naprosto zasloužená. Sportovní hala Bouchalky se otřásala ve svých základech, když přes 50 fanoušků z řad studentů, učitelů a rodičů skandovali pokřik: MISTŘI, MISTŘI a HOŠI DĚKUJEM, HOŠI DĚKUJEM.

Lukáš Budínský

Sestava: Martin Loukota, Pavel Kolbaba, Filip Jelínek - Jaroslav Straka, Patrik Skohoutil, Denis Čada, Dominik Rešetár, Vojtěch Bíško, Šimon Meduna, Filip Moc, Pavel Fojtů, Radek Dalecký, Dominik Wirkner, Vojtěch Novotný

Lodivod: Luboš Pavlík