V ní se místní týmy přátel a známých potkávají týden co týden, aby poměřily své znalosti, vědomosti, důvtip i štěstěnu ve vědomostním hospodském kvízu. Kvízy se konají každé úterý od 19:00 v hospodě Za Vodojemem a je vítán každý, kdo se chce pobavit, zahrát, dát si pivo a něco se dozvědět.

Celým večerem provází moderátorka Míša Soukupová a na jeho konci čekají nejlepší týmy tekuté ceny. Týmy se poměřují ve všech možných oborech. Témata jdou napříč všemi obory lidského vědění od historii, sport, přírodovědu, hudbu, společnost, techniku či aktuálním děním. Kvíz se skládá každý týden z deseti různých témat a dopředu nemůžete tušit, na které zrovna ten týden narazíte.

Hospodský kvíz není ale jen o soutěžení mezi jednotlivými týmy v hospodě, ale i v rámci krajei celé republiky. Mezihospodská liga severních a východních Čech je soutěží, v níž se porovnávají výsledky týmů v rámci tohoto kraje. Takže svoje vědomosti neporovnáváte jen s týmy z Chrudimi, ale i s týmy z Pardubic, Hradce Králové, Liberce, Mostu či Ústí nad Labem. Pro nejlepší týmy daných krajů má Hospodský kvíz připraveny ceny. Mezihospodská liga startuje právě 21. září.

Přihlásit svůj tým můžete přes stránky www.hospodskykviz.cz nebo ve facebookové skupině Hospodský kvíz – Chrudim – Za Vodojemem. Od září hrajeme každé úterý od 19:00 v hospodě Za Vodojemem.

Tomáš Pavlica