Propagace největší kulturně společenské akce na Skutečsku se z kraje roku rozbíhala jen velmi pozvolna. Teď už však podle pořadatelů není na co čekat. „Dvakrát odložený 17. ročník festivalu se letos určitě uskuteční. Program jsme aktualizovali, některé atraktivní a žádané tituly jsme zachovali, pět koncertů má program zcela nový. Rozhodně je z čeho vybírat,“ uvedl k programu starosta města Skuteč Pavel Bezděk.

Ve Skutči už mají vytištěné programové brožury, ve městech Pardubického kraje se začaly objevovat typické černo červeno bílé plakáty. A s blížícím se zahájením narůstá také zájem o vstupenky.

Výstavba humanitární základny u Liptovského Mikuláše.
FOTO: Tábor pro čtyři sta uprchlíků z Ukrajiny stojí! Podívejte se, jak rostl

„V době zahájení předprodeje, v prosinci 2021, byl zájem o vstupenky opravdu malý, ale od chvíle, kdy se uvolnila přísná opatření, neustále roste. Např. koncert 4TETu bude brzy vyprodán, velký zájem je i o muzikál Starci na chmelu, balet Louskáček nebo projekt Dasha Symphony, který je připraven do prostor zimního stadionu ve Skutči,“ popsala situaci v předprodeji koncem února Lenka Frídlová z organizačního týmu festivalu.

Vstupenky si lidé mohou kupovat on-line na www.vstupenkyskutec.cz. Fyzicky je to možné také, a to buď v TIC v Městském muzeu Skuteč, nebo na odboru kultura a školství MěÚ Skuteč, kde je možné platit už i kartou. 

Matěj Zelinka