V 11 hodin odstartoval druhý ročník Vinného koštu a festivalu chutí na Resslově náměstí, které se zaplnilo stánkami a velkým posezením. Sedmnáct vinařství z Čech a Moravy si připravilo svá nejlepší vína k ochutnávce. K dispozici zde byla vína z Vinařství Štěpán Maňák, RAUŠ, Na Důlku, Lukeš, Hrozínek a mohou dalších. Každý z nich si dal záležet na vzhledu svého stánku a lahve vína se chladila v kostkách ledu, které jim slunce rychle rozpouštělo.

Víno se degustovalo ze skleniček, kterou si každý účastník buďto koupil na místě nebo si ji přinesl z domu a přikoupil si pouze degustační samolepku.

Víno nejlépe chutná s něčím k zakousnutí, a proto byla možnost velkého výběru gastronomie, která se k němu ideálně hodí. Pizzerie Mate’s se ani na chvíli nezastavila se svou ručně vyráběnou pizzou. Stejně tak měly napilno kuchtičky z Bramborové placky a k chuti přišly i americké hotdogy, mexické delikatesy, sýry, klobásy a belgické hranolky. Pro sladké jazýčky byly připravené makronky, palačinky, minilívance a rolovaná zmrzlina.

Sobotní klání zároveň odstartovalo Ligu okresu Chrudim v požárním útoku.
Soutěž O pohár starosty Třemošnice vyhrály týmy SDH Rosice a SDH Štěpánov

I když se to zdá jako akce pouze pro dospělé, tak i děti se zde zabavily. Mohly zde dotvářet magnetky barvami nebo si naopak nechat něco namalovat na obličej. Velmi oblíbený byl koutek se stolním hokejem, ve kterém byla větší převaha dospělých než dětí.

Nechyběly zde ani stánky s ručně vyráběným zbožím. Šperky nikdy neomrzí, proto jich tam bylo plno a pro ty šikovnější byla možnost si i korálkový náramek vyrobit. V Dílničce jste mohli vidět nejen usměvavou paní, která lákala návštěvníky, ale také keramické výrobky, které jsou podle jejích slov, vyráběné srdcem.

Celý den byl doprovázen, jak jinak, než živou hudbou. Zahájila to Základní umělecká škola z Chrudimi, kde si každý z nich připravil vlastní vystoupení. Od půl druhé předvedla skvělou show kapela The Aliments, která se pyšní svou vlastní tvorbou i originálním repertoárem cover písní.

Kluci ze ZND jsou Viktor Fiala, Roman Šauer, Matěj Struna a Tomáš Bolech, a ti se toho ujali jako další. Až z Kutné Hory sem přijela mladá, energetická a neotřelá blues-rocková kapela, neboli VINC. Na závěr večera a celkovým finálem celé akce byla kapela Siluety, která nedávno vydala novou desku a ještě předtím odjela turné coby host skupiny Divokej Bill.

Daniela Širáková