V programu multižánrového festivalu na terasách Muzea loutkářských kultur samozřejmě nesmí chybět i večer věnovaný čistě loutkovému divadlu. V rámci toho letošního se mohou dospělí diváci těšit na humornou interpretaci klasických horrorů nazvanou Psycho Reloaded v podání souboru Buchty a loutky, děti zase na hravou verzi klasické pohádky Otěstánek od oblíbeného pražského divadla Damúza.

Vedle těchto předních českých loutkářských souborů se představí i Divadlo Vzhůru nohama, které propojuje svět divadelních profesionálů a lidí s fyzickým nebo mentálním handicapem v rámci tzv. „specifického divadla“. Představení Hergules neboli Drakošlap je loutkovou taškařicí volně na motivy hry Matěje Kopeckého Herkules. Více o specifickém divadle se návštěvníci MLK mohou dozvědět také z výstavy Hnízdo pro duši, která v muzeu právě probíhá.

Informace k představení naleznete na webových stránkách MLK nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310, kde si rovněž můžete rezervovat vstupenky. Vstupné na dětské představení Otěstánek je 100 Kč, na Psycho Reloaded pak 150 Kč, pokud půjdete na obě představení, je cena 200 Kč. Vstup na představení Hergules neboli Drakošlap je zdarma.

Břetislav Oliva