Tomáš Neumann se setkal s žáky lycea na Škole Bohemia a ve své přednášce seznámil posluchače nejen se svými zkušenostmi a tréninkovými metodami, ale také s přípravou na zápasy. Hovořil o důležitosti motivace. Pro mladé sportovce to byla inspirativní a poučná přednáška.


Po přednášce se konal slavnostní banket s majiteli školy, s ředitelem i vyučujícím tělesné výchovy. Podávaly se gastronomické perly: šneci po Burgundsku a také marinovaný šašlik s bramborovým pyré s tymiánem a vinnou redukcí.  


Je potěšující vidět, jak skvěle funguje propojení mezi středním školou a místním fotbalovým klubem MFK Chrudim, což umožňuje žákům trénovat s profesionály a zlepšovat tak své sportovní výkony. Žáci jsou spolu nejen na hřišti, ale také v lavici, o prospěchu má přehled vedle rodičů také trenér a může tak vhodně s žáky pracovat a motivovat je.


Vítězství školy Bohemia ve Středoškolské futsalové lize je jasným důkazem toho, že tato spolupráce je skutečně přínosná a lyceisté jsou sportovci s velkým potenciálem.

Kateřina Mlejnková