V dubnu se měly v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskutečnit mezinárodní vozatajské závody známé jako Rudolfův pohár. Tradiční mítink, který má za sebou již šestnáct ročníků, se z důvodu protiepidemiologických opatření neuskutečnil.

Jako malou náhradu uspořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem pro své zaměstnance trénink jezdců spřežení. Dvanáct kočárů absolvovalo drezuru a následně překážkovou jízdu.

V kategorii jednospřeží byla nejlépe hodnocená Veronika Starečková s koněm Generale Amapola VII-12, kategorii dvojspřeží ovládla Michaela Chylíková s koňmi Rudolfo Eredita V-40 a Sacramoso Ecrasita XIV-15. V královské disciplíně čtyřspřeží dovedl starokladrubské bělouše Rudolfo Ecrasita II-34, Sacramoso Aversa XI-5, Generalissimus Ruana III a Rudolfo Pastorella VI-4 do cíle s nejlepším bodovým ohodnocením Jiří Nesvačil jun.

O hřebčíně

Národní hřebčín Kladruby je jedním z nejstarších hřebčínů na světě. Národní hřebčín chová přibližně 500 starokladrubských koní, a to ve dvou barevných variantách. V Kladrubech nad Labem na Pardubicku je ustájeno 250 běloušů. O vraníky, kterých je také 250, se Národní hřebčín stará v někdejších stájích knížecího rodu Auerspergů ve Slatiňanech u Chrudimi.

Michaela Procházková