Počasí přálo, motorky se vykulily z garáží a cíl byl jasný. Sjelo se 52 motorek všech značek, od prastarých Pařízků, Perákú a Dněpra se sajdou, až po obří cestovní koráby od BMW.

Nebyli zde jen místní a z okolí, ale dojeli za námi motorkáři třeba až z Vimperka, Uherského Brodu, nebo z Kladna za Prahou. Ve 14h mezi nás přijel katolický kněz Otec Ondřej z Rané u Hlinska, který každému z nás požehnal do nové moto sezóny, pro šťastné dojezdy do svých cílů a návratů k rodinám z našich tripů.

Zvonička dostává nové dřevo. Je z ní krásný pohled do širokého okolí Rosic.
Do rekonstruované zvoničky dali Rosičtí peníze, noviny i jídelní lístek

Poděkováním a podporou na oplátku jsme Otci Ondřejovi předali mezi námi vybranou finanční sbírku pro další připravovaný letní křesťanský tábor v obci Trstěnice u Poličky.

Slunko nás silně rozehřívalo a tak jsme se vydali na plánovanou Spanilou jízdu po okolí, v koloně zhruba poloviny strojů, v délce trasy okolo 40 km, s cílem v Nových Hradech na zámku manželů Kučerových.

Zde jsme se osvěžili v renesanční kavárně a mnozí z nás navštívili místní unikátní Motomuzeum. Odtud se už každý vydal sám za svým cílem, stále v příjemném vysluněném počasí. Děkuji všem za účast a za rok třeba bude znovu chuť se jen tak potkal a požádat Otce Ondřeje o pár kapek svěcené vody.

Jiří Marek Beneš