Vystupují na nejrůznějších oslavách, výročích, festivalech, v Praze u Křižíkovy fontány, ve filmu Dušana Kleina „Andělské oči“, postoupili do „Zlaté křídlovky“ v Hodoníně, natočili televizní pořad „Příště u vás“ a „Ta naše kapela“.

„Nejvíce vystoupení je každoročně pro hasiče napříč republikou, Nehrají ale jen na hasičských akcích.

“Účinkovali jsme například ve Střemošicích, v Lozicích na setkání rodáků, festivalu dechovek v Berouně. K hasičským akcím patřily koncerty v Dubenci u Dvora Králové, Vysokém Mýtě, Rožné. Nikdy jsme nechyběli na celostátních hasičských slavnostech v Litoměřicích. Na hasičské uniformy jsme pyšní, posluchači si pochvalují, že vystoupení s jejich pomocí dodáme lesku,“ připomněl kapelník Josef Skala.

Rozmanitý repertoár polek, valčíků nebo tanga skladatelů Vejvody, Poncara nebo Vacka je obohacen o novější sklady mající rytmus. Přestože jsou náležitě sehraní, neopomínají pravidelné zkoušky, na kterých pečlivě ladí nové a modernější skladby. Problémem začíná být v nedostatku mladých hráčů na dechové nástroje. „Myslím samozřejmě v Čechách, na Moravě je situace jiná, klasické dechovce mají mladí co říci, obecně je tam více oblíbena ,“upřesnil.

V letošním roce, který byl výrazně poznamenán Covidem – 19 musela být řada vystoupení zrušena. Kapelník předpokládá, že vystoupí ve Valdicích a Skutči a také 9.9.2020 budou vystupovat pro seniory v Senior Centru ve Skutči.

„Hrajeme s velkou chutí na oslavách výročí založení sborů, kde nacházíme vděčné posluchače nejen z řad starší generace, ale k tomu zřejmě dojde až v dalším roce,“ dodal Josef Skala.

Věra Nutilová