V okolí Hlinska si přijdou běžkaři na své. Pokud to sněhové podmínky dovolí, začnou v sobotu ráno úpravy tratí. V případě příznivého počasí tak mohou sportovci o víkendech využít upravené a značené běžecké stopy, které vedou na trase Hlinsko – Svratka (s možností odbočit v obci Ovčín do Kameniček). Celkem je na Hlinecku upravováno přes čtyřicet kilometrů běžeckých tras. Z krátkých tras je to třeba Hlinsko - Rataje, z těch delších například patnáctikilometrová trasa Hlinsko – Filipov – Svratka, kdy minete pramen řeky Chrudimky a čekají vás výhledy na Žďárské vrchy.

Zpráva z Horského resortu Dolní Morava na víkend 8. – 10. ledna.

Na horách máme stále v provozu dostatek služeb a vyžití na to, abyste mohli vyrazit do třetího nejvyššího pohoří v ČR. Všude je sníh a bohaté vyžití na čerstvém vzduchu. Na sjezdovkách leží 20-50 cm sněhu. Napadl nový přírodní sníh v horních i spodních partiích. Ideální podmínky pro skialpinisty a běžkaře – jen prosíme o dodržování pravidel bezpečnosti a prosíme, aby skialpinisté dávali pozor na zasněžovací hadice a kotvící body pro rolby.

V provozu:

je lanová dráha Sněžník pro pěší turisty, která vede přímo ke Stezce v oblacích, která má své brány do nebes také otevřené. Těšíme se na Vás denně od 10 do 16 hodin.
v provozu také Mamutí horská dráha = nejdelší bobová dráha ve střední Evropě 10:00-16:00
v provozu bobová dráha U Slona – sobota a neděle 10:00 – 16:00
v sobotu 9.1. přisvítíme navíc sjezdovku Kamila od 16:00 do 18:00  pro večerní zimní radovánky pro bobaře, sáňkaře a skialpinisty.
toalety a občerstvení na několika místech formou výdejových okének jsou otevřené.

Tomáš Drápal