Tentokrát na téma: Hravě s Janem Ámosem Komenským.

Program zahájí sám Jan Ámos se svým ochráncem Karlem starším ze Žerotína. Děti potom budou moci procházet různá stanoviště, kde se dozvědí zajímavé informace ze života Jana Ámose a s postavami budou plnit aktivity a úkoly dle Komenského konceptu škola hrou. Na stanovištích se setkají s Komenského synem Danielem, který byl jeho písařem, dále je bude čekat zeť Petr Figulus, Albrecht z Valdštejna, manželka Marie Dorota Komenská, malíř Rembrandt – přítel Komenského, švédská královna a hlavně Všezvěd Všudybud a další. Po splnění úkolů na stanovištích a vyplnění kartičky si děti budou moci vybrat lákavé odměny.

Dětský den bude také obohacen o putovní výstavu o Janu Ámosu Komenském – Jak chtěl změnit svět (k výročí 350 let úmrtí J. A. Komenského)

Od 16.00 losování tomboly – čekají vás lákavé výhry!

Od 16.30 divadelní představení dětí ze ZUŠ Luže pod vedením paní učitelky Hrubé

Současná situace umožňuje konání dětského dne v neděli 6. září bez omezení. Pokud by se situace měnila, tak prosím sledujte informační kanály města Luže, díky za pochopení.

Dětský den pořádají dobrovolníci z humanitární organizace ADRA a Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s Městským úřadem v Luži. Vstupné 30 korun. Výtěžek bude věnován humanitární organizaci ADRA na nemocnici v keňském Itibu. Program se uskuteční za každého počasí – jste srdečně zváni!

Za tým organizátorů Čestmír Šťovíček