Masopust, což je starobylý obyčej, je časem, kdy se vesnice spojuje ve společných oslavách před postní dobou. Prosetínský masopust je příležitost, kdy se komunita propojuje, aby oslavila svou historii, kulturu a vzájemnou solidaritu.

Letošní Masopustní průvod byl nezapomenutelným zážitkem, který zaplavil ulice Prosetína barevnými maskami a hlasitými projevy radosti. Tento rok se sešlo neuvěřitelných 68 úžasných masek, každá s vlastním příběhem a výrazem. Obyvatelé Prosetína nešetřili nápady ani energií při tvorbě masek, což dokazuje sílu a vášeň této obce pro tuto událost. Střelba z děla a nebo koupel v neckách, i to někteří okusili.

SK Sokol Prosetín, organizátor této slavnostní události, by rád vyjádřil hlubokou vděčnost všem, kteří se zúčastnili tohoto fantastického průvodu. Poděkování patří také občanům, kteří ochotně hostili masopustní průvod a přispěli tak k jeho úspěchu. Bez podpory a zapojení celé obce by tento slavnostní okamžik neměl tu správnou atmosféru.

Finanční prostředky, které byly vybrány během masopustního průvodu, budou využity na důležité účely. SK Sokol Prosetín věří, že tímto způsobem mohou přispět k dalšímu rozvoji své obce a posílit pouta mezi jejími obyvateli.

Znovu a znovu, SK Sokol Prosetín vyjadřuje své upřímné díky všem, kteří se podíleli na svátečním průvodu a pomohli vytvořit nezapomenutelný zážitek pro všechny.

Zdroj: Ondřej Nevole