Květen byl nejenom krásným jarním měsícem, ale i měsícem mistrovských soutěží. Již 4. května se konalo Mistrovství ČR SUT v plesových choreografiích. Se svou novou taneční formací „Zimní královny“ slovenského choreografa Petra Horáčka si tanečníci vytančili 2. místo a titul 1. Vicemistr ČR.

Polková choreografie s lehce humorným podtextem a názvem „Řemeslnická“ jednoznačně zvítězila ve své kategorii, a tak TKG Hlinsko obhájil svůj titul z roku 2023 a stává se úřadujícím Mistrem ČR pro rok 2024. Třetí titul získal pár Ondřej Kopečný a Adriana Sockelová.

Středeční slavnostní otevření se stalo společenskou událostí.
Chrudim má novou knihovnu. Bude se ucházet o titul Stavba roku

V párové polce z více jak 30 párů si vytančili 2. místo a stali se Vicemistry ČR. Nejenom poháry a medaile, ale i dobrá nálada a skvělá atmosféra, podpora rodičů a diváků, přináší pozitivní náladu a skvělé zážitky z celé soutěže.

O týden později odcestoval celý tým na Slovensko na Mistrovství Slovenska, které je otevřeno i pro zahraniční účastníky. Odtud si celý kolektiv přivezl medaile a poháry za 3. a 4. místo ve standardních formacích a v choreografiích smíšených – tedy ostatních.

Nelze zatím zastavit aktivní činnost. Je třeba napnout síly a připravit závěrečnou přehlídku elegance, krásného pohybu, kouzelných šatů, spolupráce v týmu i v párech. Je třeba představit naše tanečníky a taneční choreografie veřejnosti a pozvat všechny milovníky tance na večerní program „Roztančené střevíčky“, který se bude konat 15. června v 19 hodin v Multifunkčním centru v Hlinsku. Druhý den 16. června bude v režii TKG Hlinsko již od 9.30 hodin probíhat celostátní soutěž „Cena TKG“, které se budou účastnit páry juniorské, mládežnické a dospělé v tanečních třídách E, D, C a B.

Srdečně vás všechny zveme nejenom jako diváky, ale možná i jako naše budoucí tanečníky, vždyť začít se dá v každém věku. Můžete si tedy s námi zlepšit kondici, zrelaxovat nebo jen zažít příjemné chvíle s tancem. Těšíme se na vás.

Jana Malinová, TKG Hlinsko