Certifikace vyjadřuje názor odborníků z České alzheimerovské společnosti, že služby domova jsou v souladu s kritérii této organizace. Certifikace je rozdělená do tří hlavních oblastí: péče, zařízení domova a personál. V každé oblasti se hodnotí několik konkrétních kategorií se zaměřením na klienty s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence.

V oblasti “úroveň péče” je to například důraz na lidskou důstojnost, spolupráce s rodinou či zajištění bezpečného prostředí.

SeneCura SeniorCentrum Chrudim disponuje celkem 94 lůžky.SeneCura SeniorCentrum Chrudim a jeho zaměstnanci.Zdroj: Filip Moravec

„Dále auditoři analyzují prostory pokojů a společenských místností s důrazem na dodržení všech zásad hygieny. Neméně důležití jsou zaměstnanci zařízení, u nichž hodnotitelé auditují kvalifikaci pro práci s lidmi s demencí, ale také jejich dostatečný počet, možnost vzdělávání a kompetence," říká ředitel chrudimského SeniorCentra Marek Bíško.

Kvůli bohaté účasti bylo třeba přinést všechny židle a lavice, včetně těch z kůru kostela.
Beseda s Davidem Vávrou v Dvakačovicích byla nadšením pro všechny

Zpětná vazba z certifikace slouží jako nástroj pro další zdokonalování péče. Auditu předcházela poměrně náročná příprava pro personál SeniorCentra. „Rád bych poděkoval celému našemu týmu. Certifikace je společný úspěch a potvrzením, že služby, které poskytujeme, jsou na vysoké úrovni a odpovídají současným trendům péče o seniory s demencí," říká Marek Bíško.

SeneCura SeniorCentrum Chrudim disponuje celkem 94 lůžky.SeneCura SeniorCentrum Chrudim disponuje celkem 94 lůžky.Zdroj: Filip Moravec

SeneCura, provozující v Česku 17 SeniorCenter s komplexní péčí, čerpá z dlouholetých zkušeností své mateřské společnosti v Rakousku, ale i z poznatků vědy a příkladů dobré praxe. „Naším cílem je, aby se klienti u nás cítili jako doma, byli v psychické pohodě a obklopeni personálem, který svoji práci dělá kvalitně, s lidskostí, láskou a na profesionální úrovni," dodává Marek Bíško.

SeneCura SeniorCentrum Chrudim disponuje celkem 94 lůžky, 70 z nich připadá na službu domova se zvláštním režimem pro seniory s různými stádii Alzheimerovy choroby či jiné formy demence. Poptávka po těchto službách rok od roku roste úměrně tomu, jak se zvyšuje počet lidí s touto diagnózou.

Filip Moravec

Mohlo by vás zajímat: Čápata ze Sezemic byla vysílená podvýživou, skončila v záchranné stanici Pasíčka

Zdroj: Záchranná stanice Pasíčka