V nově postaveném přístřešku, který byl při této příležitosti slavnostně otevřen, čekal na návštěvníky bohatý program. Představily se mažoretky, jejichž vystoupení upoutalo pozornost mnoha přítomných. Své místo na akci měl i kulturista Michal Kropáček, se kterým se účastníci mohli osobně setkat a prohodit pár slov.

Pořadatelům setkání se podařilo nalézt zajímavý program pro všechny. | Video: Ondřej Nevole

Hudební duo Jarabáček svými melodiemi vytvořilo příjemnou atmosféru, kterou doplnil jarmark plný různorodého a zajímavého zboží. Vyhlídkové jízdy koňským spřežením byly oblíbenou atrakcí, zejména díky cestě k vítězné mrákotínské hrušce, která získala ocenění strom roku 2023.

Pro děti byl připraven bohatý program zahrnující malování na obličej, skákací hrad a různé dobroty. Nechyběla ani ukázka latinsko-amerických a standardních tanců, která přilákala mnoho diváků a sklidila velký úspěch.

Celý den se nesl v duchu přátelské atmosféry a radosti ze společně stráveného času. Sváteční den byl zakončen večerní taneční zábavou se skupinou "Artur", která svými rytmy a písněmi uzavřela tento nezapomenutelný den. Setkání rodáků a přátel Mrákotína a Oflendy bylo nejen oslavou místních obyvatel, ale také příležitostí pozvat další návštěvníky z jiných krajů.

Ondřej Nevole