Po opatrném začátku, který skončil vedením HC Skuteč 2:1, přišla druhá třetina, která se ukázala jako klíčová pro celý zápas. Domácí tým rozjel brankostroj a v síti soupeře skončilo celkem devět branek. Pro hostující tým byla fatální zejména 26. minuta, kdy inkasovali hned čtyřikrát.

Jedním z hvězd tohoto zápasu byl Jakub Šuvara z HC Skuteč, který se blýskl sedmi asistencemi, přispěvajícími k výsledku 15:2 pro jeho tým. Jeho střelecká i nahrávací schopnost hrála klíčovou roli ve vítězství.

Třetí třetina pak spíše dohrávala z povinnosti, jelikož HC Skuteč měl již zápas pevně ve svých rukou. Celkově šlo o skvělý výkon domácího týmu, který tak posílil své šance na zisk titulu.

HC Skuteč vs. ZH Pardubice 12:2
Ve vyrovnaném zápase nakonec Skuteč zdolala Pardubice vysoko 12 : 2

Finále OLLH se hraje na dvě vítězná utkání, přičemž HC Skuteč začíná na hřišti soupeře. První finálové utkání se odehraje v sobotu 2.3. od 16:00 hodin na zimním stadionu v Litomyšli. Druhé finálové utkání se pak odehraje doma ve Skutči v neděli 10.3.2024 od 17:00 hodin. V případě nerozhodného stavu se rozhodující utkání uskuteční opět na domácím stadionu v neděli 17.3. od 17:00 hodin proti celku HC Litomyšl "B".

Vyzýváme všechny fanoušky a příznivce hokeje, aby přišli podpořit domácí tým HC Skuteč na cestě za titulem. Po mnoha a mnoha letech je šance získat mistrovský pohár opět velmi blízko, a každá podpora je více než vítána. Buďme společně svědky historického okamžiku na ledě!

Zdroj: Ondřej Nevole