Více než osmihodinový program nabídl nejen dvě fotbalová utkání, ale i vystoupení mažoretek PM Stars Pardubice, barmanskou show Petra Hurty, dobová vystoupení se skupinou historického šermu Corporal, taneční zábavu se skupinou Smart band Jezbořice, řadu soutěží o ceny, malování na obličej, dětský lunapark a další.

K jakékoliv oslavě patří také dobré jídlo a pití. Toho bylo ve sportovním areálu víc než dost a každý si tak mohl vybrat podle své chuti.

První fotbalové utkání patřilo Starým gardám TJ Tatran Hrochův Týnec a TJ Sokol Bořice. I když nešlo o cenné body v okresním přeboru a oba zápasy skončily remízou, přesto nasazení do hry od všech hráčů bylo vysoké a diváci tak mohli vidět dobrý fotbal. Pravda, padlo i několik žlutých karet, ale to už k fotbalu patří.

Stejně tak i druhý zápas mezi domácím mužstvem a týmem Arabely neubíral mnohdy na dynamičnosti. Nechyběla však ale ani legrace a trocha té nadsázky. O tu se postarali převážně členové Arabela týmu -Petr Vondráček, Jiří Rámeš, Josef Kůrka, Kamil Emanuel Gott, Libor Petrů, Petr Kutheil, Marek Kulič, Pavel Kaiser a fotbalová legenda Dušan Herda

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří větší či menší měrou přispěli ke zdárnému sobotnímu průběhu oslav a moc si vážím jejich práce. Jen díky nim se podle ohlasu cca 600 diváků, všichni tady cítili pohodově a program si náležitě užili. Začíná se psát další fotbalová historie. Věřím, že fotbal bude i nadále důležitou součástí života v Bořicích,“ hodnotí sobotní oslavy starosta obce Bořice Radek Havlíček.

Majka Schillerová

Mohlo by vás zajímat: Pieta v Ležákách: Na účasti se podepsalo krásné počasí i návštěva prezidenta

Česká hymna v Památníku Ležáky zněla velice emotivně. | Video: Kamil Dubský