Iva Hlaváčková, Hana Hlaváčková, Vendula Brulíková, Dorota Ryšánková, Marie Novotná a Ondřej Mejsnar. Nebo jinak: jedna absolventka, čtyři studentky a jeden korepetitor. Anebo ještě jinak: čtyřikrát soprán, jeden alt, jedny housle a doprovod varhan! Odvážil bych se použít slovní spojení „Hvězdné obsazení“.

Výběr skladeb jako by byl přímo předurčen pro bojanovský kostel s výbornou akustikou a důstojným prostředím pro tento žánr. Zazněly duchovní skladby barokních i současných autorů v originálním jazyce – ať už sólo nebo jako duety. Zcela přirozeně navázaly skladby Antonína Dvořáka z Biblických písní nebo Moravských dvojzpěvů. Nemohu nalézt vhodné slovo pro ty úžasné hlasy znějící z kúru a mistrný doprovod na varhany. Naše poděkování – nepřetržitý potlesk a vzájemně srdečný pohled do tváří, když se nám přišli představit dolů. Věříme, že se jim u nás líbilo a třeba se příště opět setkáme. Ať se jim všem daří na vlastní umělecké dráze a také v jejich pedagogickém poslání předávat svůj talent novým zpěvákům a hudebníkům!

Pokud to situace dovolí, jste srdečně zváni koncem září na závěrečný koncert letošního ročníku Bojanovského muzicírování.

Vlastislav Beran