Rock, slovo, které mě provází doslova celým životem. Zdaleka nejde jen o muziku. Rock je životní styl, jistý druh osobní svobody, víra, která mi dává mnoho. Dokáže nakopnout do života, jako i pohladit, pokud je třeba a to je myslím v životě hodně důležité. A jelikož věřím, že v této zemi je nás celkem velké množství, pro které má rock stejný význam, pokusil jsem se ve své knize projít ve zkratce onen rockový svět a nastínit co člověka, co by rockera, na jeho životní cestě čeká.
Řekl bych, že jsem se pokusil otisk stopy, který rock zanechal v mém srdci, obrazně řečeno dát na papír, to je celé.

Ono popravdě napsat knížku byl můj sen od dětství. Je až neuvěřitelné, jak čas letí. Je to o tom, že člověk si pořád říká „potom to udělám“, a najednou vám je přes 50 let a řeknete si, že by asi fakt začít chtělo. Možná, že v tomhle věku začínat s psaním knih a zakládat své vlastní knižní vydavatelství je trochu bláznivý nápad, ale jak se říká: „Kdo nic netvoří, je netvor.“ Proto jsem se rozhodl do toho jít.

K vydání knihy vedou dvě cesty. Buď oslovit vydavatele, který většinou chce vydávat zavedená jména a o začínající moc nestojí. Pokud by vám i přesto nabídl, že vaši knihu vydá a tedy náklady s tím spojené uhradí on, musíte počítat s tím, že vaše odměna jako autora bude mizivá. Nakonec jsem zvolil cestu - vydat knihu sám na vlastní náklady, což není zrovna levná záležitost. I její distribuci si pomocí sociálních sítí zařizuji sám. Rovněž plánuji prodej na rockových akcích, až se opět svět vrátí „do normálu“ a bude možné zase zpívat a hrát.

Autor Pepíno Sodomka.Autor Pepíno Sodomka.Zdroj: archiv P. Sodomky

Co se týče mé další tvorby, nijak jsem předem nenastavoval žánrové mantinely. V hlavě mám těch nápadů více, ale jak Bible českého rockera, tak i druhá, povídková, na které nyní pracuji, jsou mířené do rockových řad. Jistý odklon zřejmě do budoucna bude, nicméně chci opravdu psát o obyčejných věcech a lidech pro čtenáře, kteří jsou řekněme na podobné životní cestě a vlně jako já, kteří život berou jinak, nemají ho nastavený pouze na materiální hodnoty a dokážou i v časech, kdy lidem většinou vládne zloba a nenávist s naprostou absencí citu a pochopení, hledat ty krásné a pozitivní věci. Album Radima Hladíka a jeho kapely Blue Effect nazvané Svět hledačů je mi v tom jakousi inspirací, a proto chci o onom hledání toho dobrého psát nadále.

Pepíno Sodomka