Přijměte pozvání na nedělní odpoledne 6. června do zámecké zahrady ve Slatiňanech. Společně se přesuneme do dávné doby přelomu 19. a 20.století, kdy zámek obývala knížecí rodina Franze Josefa Auersperga a jeho ženy Vilemíny, kteří se svými pěti dětmi rádi trávili čas na zdejším útulném a moderním letním sídle. Přijďte a zažijte společně s nimi a jejich služebnictvem odpoledne plné her a dobové zábavy.

Kromě pana knížete, kněžny a jejich urozených dětí poznáte například učitelku kresby, literatury, dramatických umění, květinářku, komorné, dvorní dámy, rodinného učitele pana Baumgartena, francouzskou vychovatelku Saillet, syna pana myslivce a přítomen bude i podkoní se svým synem a s klisnou Tarou.

Na závěr se mohou děti svézt kočárem s koňským dvojspřežím u hřebčína. Malebnost zámecké zahrady bude dokreslovat po celé odpoledne živá hudba a nebude chybět ani občerstvení. Na tuto akci nelze uplatnit permanentky do zámecké zahrady, neboť se jedná o kulturní akci, jak je uvedeno v podmínkách užití permanentky.

Na měsíce červen, srpen a září jsou plánovány také divadelní prohlídky zámku. Termíny budou upřesněny podle pandemické situace.

Těší se na vás zámek Slatiňany a slatiňanský divadelní spolek Acord.

Iva Ryzová

Ve fotogalerii se podívejte na fotografie z dřívějších divadelních prohlídek.