Samozřejmě jako každý rok této akci předcházely velké přípravy, ceny pro oceňované, občerstvení nejen pro sportovce, ale i jejich fanoušky, videoklipy ke každé kategorii, ale i další potřebné. Novinkou letošního roku bylo, že celá akce byla přenášena online na facebooku.

A jak to celé probíhalo?

Programem tohoto večera bylo vyhlašování lig okresu Chrudim a to v běhu na 60m s překážkami a požárním útoku a také poděkování všem týmům či jednotlivcům, kteří reprezentovali náš okres na Mistrovství České republiky.

Večer otevřeli výsledky mladších dívek a chlapců v běhu na 60m s překážkami, z každé kategorie se vyhlašovalo 20 závodníků. A kdo byl na postech nejvyšších?

mladší dívky:

1. Kristýna Stehlíková SDH Skuteč

2. Johana Miková SDH Skuteč

3. Adéla Paulusová SDH Štěpánov

mladší chlapci:

1. Patrik Holan SDH Skuteč

2. Jiří Broulík SDH Zderaz

3. Jiří Hrouzek SDH Svratouch

Po těchto dvou skupinkách si účastníci dali pauzu na občerstvení, aby poté zase usedli a poslechli si, jak dopadli dívky a chlapci starší?

starší dívky:

1. Nela Slezáková SDH Skuteč

2. Aneta Zavoralová SDH Skuteč

3. Denisa Nováková SDH Chacholice

starší chlapci:

1. Vojtěch Víšek SDH Markovice

2. Tomáš Pešek SDH Skuteč

3. Jan Jaroslav Beneš SDH Seč

Když i tato kategorie opustila pódium, byla vyhlášena přestávka před posledními vyhlašovanými. Jako první byly pozvány na jeviště týmy a jednotlivec, kteří náš okres reprezentovali na MČR. Byli to tito:

SDH Skuteč starší žáci – vítězové okresního a krajské kola, na MČR celkově 9. místo, dílčím úspěchem bylo 3. místo v požárním útoku.

SDH Morašice dorostenky – vítězky krajského kola, na MČR celkově 4. místo. Nejlépe se jim dařilo v běhu na 100m s překážkami, kde braly celkové 2. místo. Dvě závodnice se umístily v první desítce, jmenovitě Nela Slezáková a Anna Štorková, na 6. a 10. místě.

SDH Krouna dorostenci – vítězové krajského kola, na MČR celkově 6. místo. I dorostenci byli nejúspěšnější na stovkách, brali dílčí 4. místo a Adam Bělský se umístil na 6. místě.

Martin Šulc SDH Seč – vítěz krajského kola, Mistr České republiky v kategorii střední dorost. Obě disciplíny, jak běh na 100m s překážkami, tak i běh na 100m s PHP opanoval systémem start cíl.

Když byla předána poděkování za vzornou reprezentaci, mohlo přijít na řadu vyhlašování 5 nejúspěšnějších týmů v lize požárních útoků, a to v kategorii mladší a starší žáci. A jaké týmy to byly?

mladší žáci:

1. SDH Skuteč

2. SDH Proseč

3. SDH Zderaz

4. SDH Štěpánov

5. SDH Markovice

starší žáci:

1. SDH Miřetice

2. SDH Skuteč

3. SDH Chacholice

4. SDH Proseč

5. SDH Vinary

Když byli všechny poháry, i ty putovní, medaile a další ceny rozdány, nadešlo loučení. Závěrečné slovo jako i úvodní si vzal starosta okresního sdružení pan Miroslav Kunhart. Jako správný řečník poděkoval všem za předvedené výkony, poděkoval pořadatelům z řad sdružení, SDH a města Skuteč. Zúčastněným popřál úspěšný rok 2024 a zavelel k odjezdu domů.

Na závěr našeho článku nám dovolte malé shrnutí. Tohoto večera se zúčastnilo přes 300 lidí z řad závodníků, vedoucích, trenérů, rodinných příslušníků a významných hostů, mezi ně patřili starostové obcí, měst a sborů, bez nichž by se žádné soutěže nemohli konat a na tuto akci také finančně přispěli. Mezi přispívajícími byli i firmy – Řeznictví a uzenářství Oldřich Čejka, s.r.o., Penta Chemicals s.r.o. a Branko Danielovský. Nezbývá než poděkovat za krásný večer a těšit se na novou sezónu.

Hana Stará, 1. náměstkyně OSH Chrudim