Výstava bude zahájena vernisáží 9. 5. 2024 v 17 hodin a bude probíhat do 18. 6. 2024.

Výstava Výtvarného oboru ZUŠ Chrudim přináší unikátní pohled do světa mladých umělců, kteří se pod vedením zkušených pedagogů (Mgr. M. Krampotová, Mgr. J. Mísařová, Mgr. E. Hladíková a Mgr. Kateřina Hývlová) věnují rozmanitým výtvarným technikám.

Výstavní sály se promění v galerii prezentující plošné i prostorové práce včetně keramických objektů žáků všech věkových skupin od 5 do 18 let. Jednotlivé práce se tematicky zaměřují na přírodu, architekturu a život ve městě.

Dům z roku 1652 je po citlivé rekonstrukci ozdobou náměstí v Chrasti. Slavnostního otevření se zúčastnila herečka Naďa Konvalinková, potomek vlastníků objektu.
Naďa Konvalinková v Chrasti: Moji předci se radují, rodinný dům je zachráněn

Současně budou prezentovány i studijní práce určené k technickému zdokonalení žáků jako je perspektiva, stínování a barevnost prací, které tak reflektují různé techniky a styly. Návštěvníci se také mohou těšit na díla, se kterými žáci uspěli ve veliké konkurenci na talentových zkouškách na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením.

Vrcholem výstavy budou práce, které získaly ocenění v Krajském kole soutěžní přehlídky Výtvarných oborů ZUŠ Oči dokořán - a to práce žákyně Ivy Poláškové, která získala za sérii velkých maleb černošských portrétů ocenění Zlaté pásmo a fotografie žáka Víta Smejkala, který získal za sérii fotografií "Před zrcadlem" stříbrné ocenění.

Výstavu je možné si prohlédnou od 10. 5. 2024 do 18. 6. 2024 během otvírací doby muzea.

Kristína Štrbková