Přinášíme informace o tom, co nás v Zemi Keltů v Nasavrkách čeká v srpnu. Každý den kromě pondělí můžete navštívit skanzen a projít si ho za doprovodu a komentáře jednoho z našich průvodců a průvodkyň, nebo sami za pomoci průvodce tištěného a mapy. Ve skanzenu máme stálé obyvatele – ovce, kozy a prasátka – jejich přítomnost ocení zejména děti. Kozy a prasátka zase ocení drbání. Dobré jídlo a pití si pak můžete dát v hostinci U Dubového Kelta. V pondělí je skanzen otevřen pouze za dobrovolné vstupné a bez jakýchkoli služeb, tedy bez průvodců a bez možnosti občerstvit se v hostinci či si nakoupit suvenýry.

V pátek 12. srpna od 19.30 hodin se chystá koncert folkové skupiny Asonance. Před i po koncertě se můžete jít podívat s průvodcem do skanzenu. Lístky na koncert Asonance, včetně těch s denní či noční prohlídkou zakoupíte na webu goout.net. Koncert pořádáme v rámci oslav 20. výročí založení spolku Boii.

V sobotu 13. srpna se koná Medokvas – festival medových nápojů a výrobků z medu. Během Medokvasu si vyslechnete povídání o včelách, projdete si stezku Včely v pravěku, ochutnáte různé druhy medovin a medů i dalších medových specialit a budete si moci vyrobit svíčku ze včelího vosku. Během soboty nás dvěma vystoupeními potěší kapela Irlanda, a to v 11 a v 15 hodin. Kromě programu budou probíhat i tradiční komentované prohlídky skanzenu. V neděli 14. 8. Medokvas pokračuje. Vstupné na Medokvas je pro dospělé 160 Kč, pro děti (6 - 15 let) 90 Kč.

Kristýna Prokůpková