Země Keltů je největší keltský skanzen ve střední Evropě. Nachází se na ploše kolem 2 hektarů a návštěvníci se zde mohou seznámit s historií keltské kultury z doby železné.

Sezóna začne rovnou první akcí Skanzen naruby, kterou jsme pojali trochu netradičně. "Připravili jsme si na sobotu speciální aprílové prohlídky, které budou tematicky zaměřené, avšak s humorným nádechem a trochou nadsázky. Každý tak bude moci odhalovat nedobové předměty i bádat nad pravdivostí výkladu našich průvodců. A v neděli už nás čekají klasické prohlídky", říká ředitel skanzenu Ing. Vladimír Saifr.

V Zemi Keltů uspořádají dobrovolníci v sobotu orientační závod Železný Kelt
V Zemi Keltů uspořádají dobrovolníci v sobotu orientační závod Železný Kelt

Hned o týden později se mohou návštěvníci těšit na akci Vítání jara. Tato akce bude probíhat od pátku 7. do pondělí 10. dubna. Návštěvník se seznámí s tradicemi, které se pojí s tímto obdobím. Na místě budou připraveny dílničky pro barvení vajíček i pletení pomlázek a dekorací z proutí.

Příchod teplé poloviny roku bude oslavován v sobotu 29. dubna svátkem Beltine a Barbarskými hrami. Kdo přijde, bude moci vyzkoušet své lovecké i bojové schopnosti. Akce je určena pro děti i dospělé. K poslechu a tanci zahrají v odpoledních hodinách kapely Bran, Vintage Wine a Jauvajs.

Brigády v Zemi Keltů.
FOTO, VIDEO: Země Keltů děkuje! Dobrovolníci jsou naštěstí nepromokaví

Země Keltů však není jen o akcích. Pokud chcete pouze relaxovat, užívat klidu a krás přírody, stačí sledovat otevírací dobu a navštívit nás. K vidění jsou stavby inspirované archeologickými nálezy a máme také domácí zvířata. "Před pár dny se nám například narodila roztomilá kůzlátka a jehňata", doplňuje správce skanzenu Jiří Bleha.