Účast už přislíbil krajský radní zodpovědný za sociální oblast Miloslav Macela, k tématu se rovněž vyjádří místostarosta města a čerstvě zvolený předseda Národní sítě zdravých měst Petr Řezníček. Bývalý starosta a současný poslanec Ladislav Libý bude plnit své pracovní povinnosti jinde, ale má ho při Dni s Deníkem zastupovat jeho asistent Luděk Pinta.

Péče o seniory je díky iniciativě Centra sociálních služeb a pomoci v Chrudimi na špičkové úrovni. Přesto jí chybí zařízení, které mají v Heřmanově Městci, Skutči a za pár měsíců i v Hlinsku – domov důchodců. „Chceme každopádně dosáhnout toho, aby domov důchodců v našem městě byl postaven ještě v našem současném volebním období,“ tvrdí starosta Chrudimě Jan Čechlovský. Vzhledem k tomu, že je bývalý starosta Ladislav Libý parlamentním poslancem pro Pardubický kraj, mohlo by se mu podařit přivést do oblasti péče o seniory finanční prostředky. To, že umí „kousnout do medvěda“, už dokázal v závěru loňského roku, kdy sehnal pro město čtyřicet milionů korun.

Takovou částku by jistě uvítalo občanské sdružení Smíření, jež chce u ploché dráhy postavit hospic pro Pardubický kraj. I když mu město poskytlo zdarma pozemek a lidé posílají peníze na účet veřejné sbírky, potřebné miliony stále chybí. Podaří se sehnat pro Chrudim peníze na tyto dva objekty? Zeptejme se těch, kteří „tahají za nitky“!