Při úterním Dni s Deníkem 29. května se právě Kušta stal jedním ze čtyř hostů zpovídaných na pódiu před davem Chrudimáků. „Závěrem roku to bude hotové, a to včetně podzemního parkoviště,“ řekl Kušta. Obyvatele města zajímá jeho další investice, kterou bude hotel stojící v těsné blízkosti kostela Nanebevzetí Panny Marie. Kušta prohlásil, že by chtěl tuto stavbu zahájit brzy, nejlépe už v příštím roce. „Nezáleží to ale jen na mé vůli. Jednání s městem, památkáři a dalšími institucemi nezkrátím ani neovlivním jejich průběh,“ zdůraznil investor.

Když vloni vyhlásil veřejnou architektonickou soutěž, návrhy hotelů Chrudimáky přímo šokovaly. Jak Milan Kušta v úterý na náměstí poznamenal, ani jeho žádný z návrhů nenadchl. „Nicméně šlo o práci špičkových architektů a já se spolupráci s vítězem a druhým v pořadí v žádném případě nebráním. Budu ale po nich chtít rozumější návrhy, které lépe zapadnou do chrudimského centra,“ zdůraznil Kušta.

Kdy bude zahájena výstavba hotelu vedle obchodně bytového centra Balustráda, záleží především na vyřešení dopravní situace na náměstí. Zastupitelstvo totiž musí nejprve rozhodnout o tom, zda silnice protínající centrum zůstane na svém místě anebo se posune k faře a povede z kopce dolů kolem staré radnice. Toto řešení vymyslel pražský architekt Roman Koucký.