Soukromý investor totiž zvažuje stavbu potravinového supermarketu na nevyužitém prostranství sídliště V Lukách. Tam mu už nyní patří velká část potřebného pozemku. Z centra města je to na místo jen několik minut pěší chůze. Nebude ale obyvatele, zvyklé na klid, rušit zásobování? Nezhorší se dopravní a bezpečnostní situace v oblasti? Nebo stavbu supermarketu lidé spíš přivítají?

Jak vyplynulo z nedávné ankety, velká část obyvatel si myslí, že nákupy v Heřmanově Městci se moc prodražují. Že tu prostě chybí zdravá konkurence. A že stavba potravinového supermarketu by pomohla nepříznivou situaci řešit. Nyní Heřmanoměstečtí za většími nákupy často dojíždějí do okolních měst, kde je podle jejich slov levněji. Zaznívají ale i hlasy, že stavba další prodejny je zbytečná.

Dejme odpoledne v 15 hodin prostor různým názorům. Svoji účast na dnešním Dni s Deníkem přislíbil heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek, zástupce investorské společnosti Oldřich Kutil, ale také zpracovatelka územního plánu Heřmanova Městce architektka Jana Benešová. Na Masarykovo náměstí zveme tedy každého, koho zajímá nejen budoucnost obchodní sítě, ale také další rozvoj Heřmanova Městce.