„Chtěl bych jako hostitel všechny přivítat a poděkovat každému, kdo si přišel na náměstí povídat,“ řekl zdejší starosta Aleš Jiroutek. „Spousta lidí žehrá na to, že je tady draho. Myslím, že Heřmanův Městec jako město s bezmála pěti tisícovkami obyvatel, by si nový obchodní dům zasloužilo. Využilo by ho jistě i nemálo těch, kteří přijíždějí do města z okolí,“ uvedl dále starosta. Podle Jiroutka představitelé města nikoho ke stavbě supermarketu nevyzývají ani nelákají.

Podnikatelé a obchodní společnosti v minulosti naráželi na to, že v Heřmanově Městci chyběly pozemky. „Teď se ale objevil investor, který už pozemky má a projevil zájem postavit na nich obchodní centrum. Jako starosta, který nechce bránit dalšímu rozvoji města, musím zvážit takovou možnost,“ říká s vážností v hlase Jiroutek.

Jako nedostatečnou hodnotí zdejší obchodní síť i architektka Jana Benešová z Atelieru Urbi, jež se podílí na vypracování nového územního plánu. „Prodejní plocha tady nedosahuje ani jednoho metru čtverečního na jednoho obyvatele. To je výrazně méně, než by bylo zapotřebí,“ namítla Benešová. Další podrobnosti připravujeme.