Příjemné odpoledne zahájil šéfredaktor Jan Korbel, který předstoupil před Skutečské publikum s úplnou novinkou v ruce. Tou bylo první číslo Chorvatského deníku. Noviny budou vycházet u Jadranu až do konce letní sezony.

Redaktory z chrudimské redakce pak představil její vedoucí Roman Zahrádka. O několik okamžiků později vpochodovaly na prostranství před sokolovnou děti ze zdejší mateřské školy v Poršově ulici. Ty se představily s několikaminutovým tanečním číslem jako skupina roztomilých Večerníčků s papírovými čepicemi na hlavách. Po jejich vystoupení už pozval redaktor Miroslav Krčil k mikrofonu ředitele základní školy v Komenského ulici Jiřího Navrátila. Ten představil školu jako zařízení s rozšířenou sportovní výukou . „Využíváme stávající sportoviště. Bazén, hřiště i naši malou tělocvičnu. Krytou halu bychom ale potřebovali jako sůl. Moc se na její vybudování těšíme,“ vysvětluje ředitel.

A co na to vedení města? Miroslav Krčil požádal o vyjádření skutečského starostu Pavla Novotného. „Město podporuje sport jako jednu z nejlepších forem aktivního odpočinku. Zařízení města mohou sportovci využívat zdarma. Počítáme i s halou.“