V modrobílých stáncích Deníku hostesky nabízely předplatné novin zdarma a rozdávaly dárky, děti měly radost z balonků a ve slunečném dni jim přišla vhod podaná malinovka.

Debatu o zvažované výstavbě kulturního multifunkčního zařízení zahájila starostka města Magda Křivanová, která vysvětlila celý záměr včetně nejčerstvějších informací. Její zástupce Pavel Šotola detailně popsal, jak má interiér kulturního domu vypadat.

Jak ukázala anketa Deníku, Hlinečtí výstavbu kulturně vzdělávacího centra v drtivé většině podporují. Zejména místní zájmová sdružení a spolky by v objektu mohly získat stálé zázemí.

Při středečním Dni s Deníkem to potvrdila vedoucí tanečního kroužku Ministudio Sluníčko Michaela Sodomková. „Stálou zkušebnu bychom opravdu uvítali, nemuseli bychom přebíhat z budovy do budovy,“ řekla vedoucí skupinky roztomilých dětí, která s nimi nacvičila vystoupení Harry Potter, Hastrmánci a Aerobic Party.

Právě multifunkčnost budoucího kulturně vzdělávajícího centra na Adámkově třídě má oproti případné investici do přestavby sokolovny výhodu. Jak poznamenala starostka Magda Křivanová, sokolovna by kvůli své stavební kompozici nemohla potřebám města a zájmových organizací vyhovovat. „Sokolovna nepatří městu a patřit nebude. Tudíž nemůžeme ani žádat o finanční prostředky z dotačních programů,“ zdůraznila starostka.

Organizace Sokol se tedy zřejmě bude muset i nadále spolehnout na vlastní finanční zdroje, kterými uhradí další rekonstrukci svého objektu. Ten je v současné době pronajatý vietnamským obchodníkům, ale plesy se v sezóně běžně konaly.

Chrudimský deník pozval na debatu o kulturním domě v Hlinsku zástupce výboru Sokola, ale ten se nakonec k redakčnímu stánku nedostavil. Možná by si Hlinečtí rádi z jeho úst vyslechli, jak to bude s konáním plesů v příštím roce v sokolovně. Výstavba multifunkčního kulturního domu je teprve ve stádiu projektové studie a jak poznamenali zástupci radnice, centrum může v optimistickém odhadu zahájit provoz asi v roce 2010.