Za jeho podobu se lidé vyjádřili v petici, kterou předali vedení města. Podle ní má prostor zůstat tak, jak je. „Teď lidé na trávníku především venčí psy. Je plný exkrementů. Nemohu se ale divit, že vlastníci půdy budou mít s pozemky vlastní záměry a budou chtít investici zhodnotit,“ uvádí heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek. „Musím ale připomenout, že doba pro nějaký konkrétní projekt ještě nenazrála. Případná zástavba prostoru vyjde až z podoby nového územního plánu,“ vysvětluje starosta. „Většina zastupitelů si myslí, že samostatný větší supermarket není vhodnou variantou, k tomuto názoru se přikláním i já osobně,“ uzavírá Jiroutek.

Pro výstavbu víceúčelového objektu v kombinaci s bytovými jednotkami se vyslovila znovu i zpracovatelka územního plánu architektka Jana Benešová. Ani ta na zasedání heřmanoměsteckých zastupitelů nechyběla. Jiří Weesner, který drží v lokalitě většinu pozemků, je připraven na další intenzivní spolupráci s městem. „Nemám v hlavě jedinou konkrétní představu, kterou bych chtěl za každou cenu prosazovat,“ uvádí Wiesner. „Podle všech poznatků je ale občanská vybavenost města nedostatečná. Proto si myslím, že je třeba nad pozemky přemýšlet konstruktivně. Pouhé odmítání jakýchkoliv myšlenek by bylo málo,“ dodává Wiesner.

„Na petici občanů ze sídliště odpovíme. Nemůžeme jim ale zatím nic závazně slíbit. Je jasné, že k jejich názorům budeme přihlížet. I když vím, že lidé z dalších částí města by prodejnu přivítali. Nový územní plán bude zřejmě počítat s posílením občanské vybavenosti ve městě, jeho dotvoření je ale záležitostí několika dalších měsíců,“ říká starosta Jiroutek.

Svůj názor přidala i místostarostka Zdeňka Sedláčková. „Zastupitelstvo si uvědomuje, že město další obchody potřebuje. Málokdo si ale přeje nějakou velkou prodejnu právě V Lukách. Když už, mohl by supermarket vyrůst při některé z výpadovek z Heřmanova Městce. Tam by nikomu nepřekážel,“ uvedla Sedláčková.