Redakce Deníku přijala včera námitky Heřmanoměsteckých e–mailem i telefonicky. Petr Kuneš se dostavil dokonce osobně a předal redakci disketu s protestním textem. „Je třeba si uvědomit, že mezi obyvateli sídliště V Lukách jsou převážně rodiny s dětmi. Pro děti je střed sídliště bezpečným prostředím, kde si mohou hrát. V případě výstavby supermarketu o něj nenávratně přijdou,“ uvádí Kuneš.

Podle odpůrců stavby dojde k navýšení dopravy, nárůstu hlučnosti, prašnosti a emisí nebo rušení nočního klidu. „Nelze opomenout ani případné zhoršení zdravotního stavu alergiků a astmatiků,“ uvádí v textu. Edita Křížová ještě dodává: „V žádném případě jsme od petice neustoupili, stále se na ní pracuje a pravděpodobně ji předáme starostovi města Alešovi Jiroutkovi již dnes. Naše stanovisko je neměnné: stop stavbě supermarketu v obytné zóně V Lukách.“

Ozval se také heřmanoměstecký radní Marek Výborný. „Zastávám opačný názor než pan starosta a rozhodně ani v radě města nejsem osamocen. Nejen že bych na sídlišti supermarket nerad viděl. Dokonce si myslím, že ho město vůbec nepotřebuje. Tak draho tu zase není,“ vysvětluje Výborný. „Iluze o zlevnění nákupů si stejně nedělám, obchod by se jenom přizpůsobil zdejší cenové hladině,“ uzavírá Marek Výborný.