Na letiště v Mošnově se dostanou jen pozvaní hosté či zástupci médií. Běžní diváci dostali kvůli koronavirové situaci stopku. To ale mnohé nadšence neodradilo. Dění sledují ze vzdálenějších míst v okolí. Podle informací na sociálních sítích tu někteří i nocovali, aby o místo s dobrým výhledem nepřišli. "Vidíme, jak lidé sledují dění z dálky. Myslím, že jsou ale ukáznění, k žádnému problému tak nedochází," řekl pro Deník jeden z přímých účastníků akce. 

Veřejná generální zkouška představení Coppélia v divadle Jiřího Myrona, 18. září 2020 v Ostravě.
PODÍVEJTE SE: Takto bude vypadat sobotní ostravská premiéra baletu Coppélia

Podle přítomných šťastlivců přímo na akci ukázky a další dění neztrácejí ani letos nic ze své atraktivity. Chybí ale třeba i tradiční možnost prohlédnout si letadla a další techniku z bezprostřední blízkosti. Protože tu diváci nejsou, stroje a další technika zůstávají skryté v hangárech a zázemí a čekají na svou příležitost, ukázat, co s nimi piloti a další lidé dokážou. 

Mezi hosty akce patří v sobotu například premiér Andrej Babiš, hejtman kraje Ivo Vondrák či primátor Ostravay Tomáš Macura. Ti zástupcům ozbrojených složek předali i ocenění za jejich práci. 

V pátek 18. září se v ranních hodinách uskutečnila více než dvouhodinová kontrola nájemních bytů na ulicích Olešní, Zemanská a Boční ve Slezské Ostravě.
Kontrola bytů v Ostravě. Přepadovka, probuzení, šok, líčí vystrašená nájemnice
Režisér Lukáš Bulava (vpravo) s jedním z protagonistů filmu Králové videa, kde na svá léta s dabingem videokazet vzpomíná i známý hudebník Roman Holý (JAR, Monkey Business).
Králové videa: pirátské videokazety, rychlodabing a jeho tváře v českém snímku