V nedělním finále ve Wembley "Gli Azzurri" vyzvou lepšího z dvojice Anglie - Dánsko. Jejich utkání je na programu ve středu.

Francouzský fotbalista ve službách Barcelony Antoine Griezmann

Po 90 minutách i prodloužení skončil duel 1:1. Italy poslal do vedení po hodině hry Federico Chiesa. O 20 minut později vyrovnal střídající Álvaro Morata. Ani třetí duel "La Roja" ve vyřazovací části nerozhodla normální hrací doba. Na rozdíl od čtvrtfinálového souboje se Švýcary ale penaltový rozstřel nezvládli.

Za Itálii se v něm prosadili Belotti, Bonucci, Bernardeschi a Jorginho, za Španěly pouze Moreno a Alcántara. Neproměnili Ital Locatelli a na druhé straně Olmo s Moratou.

Itálie zvládla třetí semifinále na Euru po sobě, ve finále ale vyhrála pouze na domácím turnaji v roce 1968. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho natáhli sérii neporazitelnosti na 33 zápasů.

"La Roja" našli přemožitele po 13 utkáních a v pátém semifinále evropského šampionátu poprvé neuspěli. Shodou okolností jsou v semifinále letošního turnaje týmy, které základní skupinu odehrály v domácím prostředí.