V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se budeme s vysokoškolským pedagogem a odborníkem na Evropskou unii Petrem Sokolem bavit o důvodech vzniku koalice Spolu. O šanci, že by v zatím vyrovnaném souboji mohlo Spolu nakonec porazit Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. „Spolu působí jako sněhová koule, která na sebe nabaluje stále nové a nové hlasy,“ říká Petr Sokol. Podle něj má proto šanci, aby v cílové rovince Andreje Babiše Spolu opět porazilo, podobně jako se to nečekaně povedlo ve sněmovních volbách.

S Petrem Sokolem se budeme bavit i o tom, zda může v Evropském parlamentu vzniknout nová většina, jak moc mohou posílit extrémistické strany, zda je možná ze Zelené dohody ještě udělat racionální projekt, jakým signálem bylo změkčení normy Euro 7 v režii lídra kandidátky Spolu Alexandra Vondry.

Petr Sokol, kandidát koalice Spolu do Evropského parlamentu, hostem podcastu Evropa pro Čechy | Video: Deník/Luboš Palata

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.