Po nedohraném podzimu figurují ve středu tabulky. V osmi zápasech dosáhli stejné bilance. V kolonce výher i proher jim svítí čtyřky. Jeden úspěch i nezdar následovaly po penaltové nadstavbě. Živaničtí fotbalisté mohou být relativně v klidu, postup ani sestup nehrozí. Nicméně k rozjezdu nižších republikových soutěží se staví skepticky.

„Jelikož je dnes 1. dubna a my stále nesmíme trénovat ani v menších skupinách a žádné konkrétní datum kdy bychom se mohli do tréninku zapojit není známo, tak se mi dohrávání soutěže na začátku května zdá jako utopie. Po takto dlouhé pauze bez zápasu a společného tréninku každý tým potřebuje minimálně čtyři týdny normálního režimu, včetně přátelských utkání, aby byl schopný se rozumným způsobem připravit na mistrovská utkání,“ tvrdí hrající živanický sekretář Michal Buriánek.

V divizi se na podzim střetly týmy Trutnova (v bílém) a Náchoda. Dojde k zápasům mistrovských soutěží také na jaře?
Andrejs v restart věří. Kluby z vyšších soutěží jsou v rozpacích

„V opačném případě by soutěž z mého pohledu byla neregulérní, jelikož některé rezervy ligových týmů trénují bez přestávky. Jedinou možností jak odehrát alespoň část zbývajících zápasů vidíme ve vyhlášení letošní sezony jako nepostupovou a nesestupovou. V tom případě by kluby mohly zápasy využít k návratu do klasického fotbalového režimu a absolvovat velmi kvalitní přípravu na příští ročník,“ přemítá Buriánek.