Ostuda? To v žádném případě. Vždyť na vlas stejný výprask na západě Čech sklidily před dvěma měsíci i prvoligové Teplice. Navíc svěřenci trenéra Josefa Petříka mladšího šli do zápasu de facto z dovolené. Jejich soutěž je totiž amatérská a tudíž se od poloviny října nehraje.

Hostující tým do Doosan arény přivezla trenérská dvojice Josef Petřík mladší & Josef Petřík starší, a aby nositelů stejného příjmení nebylo v zápase málo, byl navíc do role hlavního rozhodčího delegován Jan Petřík z Prahy.

Domácí kouč Adrian Guľa nechtěl nechat nic náhodě a proti nerozehranému soupeři poslal do boje silnou sestavu. Severočeši převaze svého soka odolávali do 17. minuty. V ní Plzeňští zakombinovali na levé straně hřiště a po přihrávce Falty zakončoval přesně Bucha. Hned za dvě minuty se parádní dělovkou z hranice šestnáctky prosadil Kalvach a ve 24. minutě už domácí vedli 3:0, když se Truksa nejprve blýskl dvěma skvělými zákroky, aby pak nestačil na dorážku Beauguela.

Byla to pro hosty pořádná sprcha a v prvním poločase navíc domácí kanonádě nebyl konec. Ve 34. minutě si hravě připsal druhý zářez Bucha, minutu před odchodem do šaten zvyšoval na 5:0 Matějka.

Mostecký fotbal se loučí s dlouholetým trenérem.
Podkrkonošskou fotbalovou rodinu navždy opustil uznávaný trenér Miroslav Lebeda

O pauze trenéři na obou stranách prostřídali sestavy, obraz hry se však nezměnil. Západočeši dál potvrzovali roli Goliáše a přepeřskému Davidovi na dlouhou cestu domů přibalili ještě dvě trefy. V 58. minutě se silou v pokutovém území prosadil Beauguel a srdnatý vzdor hostů „odměnil“ ještě jedním zásahem v 89. minutě Matějka.

FK Viktoria Plzeň - FK Přepeře 7:0

Fakta - branky: 17. a 34. Bucha, 24. a 58. Beuaguel, 44.a 89. Matějka, 19. Kalvach. Rozhodčí: Petřík. ŽK: 1:1. Hráno bez diváků. Poločas: 5:0.
FK Viktoria Plzeň: Hruška – Falta (46. Hybš), Brabec, Míka, Havel (62. Koželuh) – Mihálik, Kalvach (81. Hranáč), Bucha (46. Šulc), Ba Loua (46. Kayamba) – Matějka, Beauguel.
FK Přepeře: Truksa – Knejzlík, Tvaroha, Venc, Novotný – Pavlata, Mar. Sedláček (46. Volf) – Bulíř (76. Vaníček), Jarosz (46. Hlůže), Martan (81. Mich. Sedláček) – M. Ježek (62. Elbel).

Zatím známí osmifinalisté MOL Cupu: Slavia Praha, Sparta Praha, Slovácko, Plzeň, Olomouc, České Budějovice, Bohemians 1905, Teplice, Mladá Boleslav, Brno, Hradec Králové, Vlašim, Karlovy Vary.

Zbývá dohrát duely: Viktoria Žižkov – Liberec, Líšeň – Jablonec a Třinec – Ostrava.