Vcelku nečekaná zpráva přišla z tábora fotbalistů třetiligového FK Chlumec nad Cidlinou. „Vedení klubu k dnešnímu dni odvolalo Michala Šmardu z funkce trenéra A mužstva. Nahradí ho jeho dosavadní asistent Tomáš Hrabík. Michalovi děkujeme a přejeme hodně úspěchů v další trenérské kariéře,“ zní v prohlášení, které se v pondělí ve 14 hodin objevilo na facebookovém profilu chlumeckého klubu.

„Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Svolal jsem ještě dva členy výboru a odsouhlasili jsme si to,“ řekl následně Deníku Jiří Ryba, hlavní mecenáš aktuálně šestého mančaftu ČFL skupiny B. Chlumec má letos ambice na špičku tabulky a nemá k ní daleko, když na první místo ztrácí pouhé tří body, avšak prohrál poslední dvě domácí utkání (Dukla Praha B 1:2, Zápy 0:1). To zřejmě zlomilo Šmardovi vaz. A nejen to.

„Čekal jsem od něho víc. Základní chybou bylo, že s námi prakticky nic nekonzultoval včetně mě, s nikým se moc nebavil. Posledně jsem to ještě nechal být, ale teď už jsem řekl NE,“ vysvětlil Ryba hlavní důvody tohoto razantního kroku.

„Hlavním trenérem mužstva bude Tomáš Hrabík. O jeho asistentovi jednáme, v nejbližší době by měl být znám,“ dodal Jiří Ryba.

Padesátiletý Šmarda vydržel v Chlumci necelé tři měsíce. Kam povedou jeho další trenérské kroky?