Divize C se v březnu již znovu rozjede a na ostrý start této soutěže čekají i dva týmy z Chrudimska. Podzimní část rozhodla o tom, že Chrudim B bude bojovat o vylepšení svého umístění z loňské sezony, ve které skončila na pěkném sedmém místě. Také Hlinsko bude chtít zabrat a ukázat, že má na lepší umístění, než ho provazí po podzimu. Start soutěže je naplánován na 9. března, kdy Hlinsko zajíždí na půdu Slavie Hradce Králové a Chrudim se druhý den přesouvá k zápasu do Čáslavi.

Chrudimská rezerva si po podzimu vybojovala sedmou příčku a svým fotbalem bavila nejednoho fanouška. Tým před sezonou přebral nový trenér Jan Zvolánek, který se ke kádru přemístil z juniorky. Kádr postavený kolem zkušeného exligisty Tomáše Dostálka dokázal v první části soutěže vybojovat dvaadvacet bodů za šest výher, čtyři remízy a pět proher. Za zmínku rozhodně stojí pozitivní skóre, které po polovině ročníku je na číslech 25:22. Nejlepším střelcem je zatím se sedmi góly Michal Zvolánek, který si díky své střelecké potenci vysloužil i místo v přípravě s hlavním týmem Chrudimi. A jak zatím probíhá příprava?

"Na zimní přípravu jsme se společně sešli v pondělí 8. ledna, ale chlapci a chlapi začali polykat tréninkové dávky po vánočních svátcích individuální kondiční přípravou. Do tréninkové procesu jsme zařadili talentované dorostence z našeho úspěšného ročníku U19. Určité změny v kádru jistě proběhnou. V týmu zůstanou jen hráči, kteří budou chtít na sobě tvrdě pracovat a "prát" se o místo v sestavě," vzkazuje svým svěřencům trenér Jan Zvolánek a přidává i hodnocení k podzimní části:

Aleš Meloun - ilustrační foto
Valná hromada OFS: hodnocení, novinky a problémy okresního fotbalu

"Se 7. místem a ziskem 22 bodů panuje spokojenost. Na začátku sezony jsem říkal, že bychom se chtěli pohybovat v klidných vodách tabulky, vyhnout se záchranářským starostem a to se nám po odehraném "poločase" této sezony zatím plní. Vyšel nám skvěle úvod, kdy jsme hned po prvních 4 kolech brali 10 bodů. Poté jsme začali body lacině ztrácet, ale také naštěstí sbírat. Někde jsme mohli a měli bodovat naplno, někde jsme zase body pro mnohé překvapivě získali."

A co divizní Chrudim ještě čeká v následujících dnech?

"Čeká nás celkem 7 přátelských utkání, ze kterých se postupně bude krystalizovat sestava do prvních mistrovských utkání," dodává hlavní trenér.