Souboj dvou rezerv měl na umělé trávě Stadionu Emila Zátopka velkého favorita, fotbalisté Slovanu Liberec ale zůstali očekáváním. Chrudim se ujala vedení zásluhou Firbachera, soupeř sice velmi rychle třemi trefami otočil ve svůj prospěch, jenže tím aktivně hrající chrudimské béčko neodrazil. Právě naopak. Divizní nováček srovnal na 3:3, získal nesmírně cenný bod a potěšil tím svého trenéra Miroslava Teplého.

„Věděli jsme co nás čeká, kvalitní soupeř, lídr tabulky a tým, který dokáže už od úvodu prezentovat svou hru a diktovat tempo. To se koneckonců potvrdilo a bylo jen otázkou, co na to naše poměrně ofenzivní sestava s víceméně nově složenou obranou. V prvních zhruba dvaceti minutách jsme byli v defenzivě aktivní, přesně tak jak jsme chtěli a i díky tomu jsme dokázali vstřelit první branku, kdy akci Látala zakončil přesně Firbacher. Bohužel dvě naše zbytečné ztráty znamenaly dva centry do našeho vápna a přesně toto Liberec umí a do půle tak otočil výsledek. Po změně stran přidali hosté třetí branku a v tuto chvíli to s námi nevypadalo nejlépe, ale po korekcich v sestavě jsme se znovu dostali do hry a po chybě hostujícího brankáře snížil dobře hrající Látal. Nechtěli jsme úplně otevřít hru, protože Liberec byl v poli a držení míče lepší a dopředu velmi nebezpečný, ale cítili jsme, že fyzicky na závěr utkání máme. To se v každém případě potvrdilo a vyyrovnat mohl Dostálek, který obešel po akci Brychnáče gólmana a jeho pokus zastavil na brankové čáře vracející se obránce. Stále jsme věřili, navíc soupeř začal chybovat a ztrácet svou tvář, čehož nakonec dokázal využít Bauer k vyrovnaní. Liberec byl lepší v držení míče i v kombinaci, ale my jsme měli srdce na správném místě až do konce a zaslouženě jsme získali s jasným lídrem soutěže velmi cenný bod,” chválil po utkání kouč Miroslav Teplý.

A spokojenost byla u sousedů v Hlinsku. Druhý tým tabulky již po cestě do Nového Bydžova věděl, že v případě výhry se přiblíží vedoucímu Liberci na jediný bod. A podle toho také do utkání nastoupil. Duel rozhodl prakticky během prvních deseti minut.

„Víme, jak důležitý je vstup do soutěže a jsme rádi, jak jsme ho zvládli. Ráz utkání určily rychlé branky v 5. a 8. minutě utkání, kdy nejprve Vašek Pilný dohrál situaci po nastřelené tyči Martinem Hloušem a pak se po rychlé akci křižnou střelou prosadil Lukáš Zelenka. Soupeř se pak oklepal a museli jsme řešit několik nebezpečných situací. Naštěstí se nám podařilo ve 25. minutě vstřelit třetí branku, kde si na první tyč naběhl na centr Denise Mayera Martin Hlouš a hlavou zvýšil již na 3:0. Do druhé půlky Bydžov nastoupil s tím, že už nemá co ztratit, museli jsme pořád být ostražití a hlídat rychle náběhy za obranu. Výsledek už zůstal ale stejný. Vážíme si udržené nuly a jsme rádi, že se po zdravotních problémech, které provázely celou zimní přípravu, dáváme postupně dohromady,” těší trenéra Martina Slavíka.


Chrudim B příští neděli hostí Dobrovici, Hlinsko přivítá na umělé trávě v Chrudimi sestupem ohrožený Dvůr Králové.