Již několik kol slaví záchranu, tím ale chrudimská cesta druhou nejvyšší soutěží ani zdaleka nekončí. Proti Ústí se mohou Východočeši vsunout dokonce do elitní sedmičky. „Kdo dnes uspěje, bude mít do finiše výhodu. My už nyní plním nadplán, ale i tak jsme připraveni o sedmé místo zabojovat,“ velí trenér Jaroslav Veselý.

Proti Ústí však bude muset svoji zaběhlou sestavu pozměnit. Při smolném zápase v Brně si totiž čtvrtou žlutou kartu zapsali Michal Trávníček a Daniel Vašulín, oba tak budou muset sledovat duel proti severočeskému soupeři jen z tribnu. „Je to nepříjemné, navíc máme ohrožené i další hráče. Bylo nám jasné, že to přijde a je jen škoda, že zrovna před domácím duelem,“ smutnil kouč. „Oni si nyní odpočinou a naberou alespoň síly na Duklu,“ hledal pozitiva.

Chrudimi však do karet hraje fakt, že soupeř od řeky Labe nemá na jaře příliš dobrou formu, za vše svědčí jen sedm posbíraných bodů z devíti odehraných utkání. V mužstvu navíc na vlastní žádost skončil trenér Aleš Křeček. „Zvenčí vnímám turbulentní problémy, které v Ústí jsou. To, že odešel trenér, který odváděl skvělou práci, klub poznamenalo,“ je si vědom Veselý. „Sami však prohlašují, že se situace už zkonsolidovala, já pořád vnímám Ústí jako jeden z týmů, který svoji kvalitou mohl aspirovat na barážové pozice.“

„Sám jsem zvědav, jak si s takto kvalitním soupeřem dokážeme poradit,“ uzavírá před mačem trenér Chrudimi Jaroslav Veselý.

Zápas startuje v 17 hodin.