Sedm let. Přesně tolik času uběhlo od posledního vzájemného měření sil mezi Chrudimí a Mladou Boleslaví. Nyní se obě mužstva potkají v rámci 3. kola fotbalového MOL Cupu a outsider má chuť kousat. Pohárový zápas se hraje dnes od 16 hodin.

V roce 2011 čerstvý nováček ČFL chtěl svým nadšením soupeře z Boleslavi zaskočit, plán však doznal trhlin velmi rychle. Na vině byl inkasovaný gól ve třetí minutě. „Nesmíme dostat branku tak rychle. Soupeř pak jen v klidu kontroluje hru,“ sdělil plány před střetnutím asistent trenéra Radim Holub. Chrudim tehdy prohrála 0:3 a cesta pohárem pro ni skončila. Nyní přichází možnost odplaty. „Máme v nohách poločas o deseti, dáme se do kupy a pokusit se je potrápit,“ předvídá Holub. Proti rozjeté Boleslavi nic lehkého. Psychice chrudimských hráčů by však podobná senzace přišla velmi vhod.