Předposlední tým tabulky vyhrál v devíti doposud odehraných kolech pouze jednou a není tedy divu, že společně s podobně neúspěšným Třincem obývá sestupové pozice. Na nich zůstane bez ohledu na výsledek sobotního duelu, nutně se však potřebuje přiblížit k týmům z vyrovnaného středu tabulky.

Komplikací ke splnění cíle v podobě vítězství nad severočeských soupeřem bude kromě jiného absence hlavního trenéra Jaroslava Veselého a jeho asistenta Pavla Křečana na lavičce. Oba totiž viděli v průběhu vyhroceného zápasu proti Táborsku červenou kartu a Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nad nimi v týdnu vynesla ortel: Byli potrestáni zákazem výkonu všech funkcí na dvě soutěžní utkání a pětitisícovou pokutou za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám.

Chrudimský klub sice podal proti popisu přestupků v zápise o utkání protest, ale ten mu nebyl nic platný.

„Jsem naštvaný. Reakce lavičky pramenila z rozhodnutí rozhodčích, v zápase byly obrovské emoce. Na druhou stranu, realizační tým by se tak chovat prostě neměl. Utkání s Varnsdorfem povede z lavičky asistent trenéra Pavel Matějka,“ uvedl statutární ředitel klubu Tomáš Linhart.

Duel MFK Chrudim vs. FK Varnsdorf má výkop v sobotu 2. října v 10:15 na hřišti Za Vodojemem.