Chrudim se do vedení dostala již v prvním poločase po trefách Rybičky a Mužíka, druhý jmenovaný zvyšoval v 66. minutě na rozdíl tří branek. Domácí Slavoj dokázal vzápětí jen korigovat stav na konečných 1:3 z jeho pohledu.

„Vydřené tři body. Nebyl to jednoduchý zápas, myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ hodnotil zápas v den jeho odehrání chrudimský obránce Denis Krištof.

Otevřel skóre. Útočník Petr Rybička (v červeném) se prosadil podruhé za sebou, důležitou trefou poslal Chrudim do vedení.
Z Prahy znovu s plnou! Vyšehrad vyplenil Mužík

Teď v Chrudimi zavzpomínali na průběh utkání znovu. „Šli jsme do rychlého vedení, když se nám podařilo vstřelit dva vstřelené góly. To určilo ráz zápasu. Pokud někdo měl záměr přihrát vítězství Vyšehradu, měl to dost těžké, protože my jsme mu našim skvělým výkonem nedali šanci,“ vrátil se k jarnímu duelu trenér Jaroslav Veselý.

Viděl v zápase nějaké ovlivnění ze strany sudích? „Těžko říct, zápas jsme plně kontrolovali. Jedinou branku jsme možná dostali z ofsajdu,“ podotkl kouč MFK Chrudim.

Roman Berbr
Fotbalové kluby jsou v kauze Berbr opatrné

Vyšehrad – Chrudim 1:3

Fakta – branky: 69. Čvančara – 23. Rybička, 42. a 66. Mužík. Rozhodčí: Musil – Koval, Vitner. ŽK: 4:2. Poločas: 0:2.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – T. Jablonský, Kodr, Nitrianský, Šandera – Kokorović (64. Laňka) – Pouček (40. Čvančara), Suchan (76. Alexandr), M. Černý (76. Daniel Kozel), Drobílek – Bašić. Trenér: R. Veselý. MFK Chrudim: Zíma – Trávníček, Fofana, Vencl, Řezníček – Krištof – Nikodem (81. Krčál), J. Havlena (55. Vašulín), Sixta (73. T. Dostálek), Mužík (73. Sulík) – Rybička (55. Ujec). Trenér: J. Veselý.

Držení míče: 56 % : 44 %. Střely na branku: 7:12. Střely mimo: 7:0. Rohy: 8:1.