Exligový tým po špatném začátku sezony potřeboval bodovat a proti houževnatým Východočechům splnil v neděli večer svoji povinnost na sto procent. Tři vstřelené branky a nula vzadu znamenaly druhou porážku chrudimských fotbalistů, Zbrojovka naopak slavila úvodní vítězství.

Dlouho se drželi

Kvalitní obrana a hrozit z protiútoků. Cíl chrudimského nováčka žil na hřišti exligové Zbrojovky Brno až do závěru prvního poločasu. Chrudimští s pěticí obránců v základní sestavě a debutantem Krištofem vzdorovali hladovému Brnu velmi houževnatě a dlouho drželi se Zbrojovkou bezbrankový výsledek. „Kvalitu soupeře jsme znali a z toho důvodu jsme zesílili střed obrany. Až do inkasované branky jsme naši hrou dělali Brnu problémy,“ chválil své hráče za bojovnost trenér Pavel Matějka.

Ranou do kompaktní chrudimské obrany byla až střela Damiána Bariše zpoza pokutového území, která zapadla přesně k tyči Mrázkovy branky a stanovila skóre prvního poločasu. Start druhé půle vyšel chrudimskému týmu skvěle, z kabiny se vrátilo mužstvo, které bylo aktivní, snažilo se držet míč a vytvářelo si brankové příležitosti. Jen třešnička na dortu v podobě vstřelené branky chyběla. „Po pauze jsme chtěli být aktivní a hráči naše pokyny plnili do puntíku. Srazila nás až branka na 2:0,“ litoval chrudimský kouč.

Zkušenost zvítězila

Právě gól s pořadovým číslem dvě přišel po smolném závaru v šestnáctce Chrudimi. Dvojici hlavičkových pokusů nejprve brankář Mrázek reflexivně vyrazil, za jeho záda zaplula až tečovaná rána zkušeného Lukáše Magery. Vstřelený gól Zbrojovku uklidnil, domácí tým si následně hladce dokráčel za vítězstvím. Šest minut před koncem navíc Damián Bariš druhým gólem v zápase pečetil výhru favorita v poměru 3:0.

Přesto ale trenéři hledali po zápasech na výkonu Chrudimi především pozitiva: „Předvedli jsme bojovný a obětavý výkon, střídající hráči nám ukázali svoji kvalitu. Naši největší šanci měl Sebastien Langr, který ale z dobré pozice bohužel přestřelil. Z utkání se musíme poučit.“

Chrudim nakonec na hřišti v Brně skórovat nedokázala a po třech duelech stále zůstává s jedním bodem v dolní polovině tabulky. Již následující sobotu vyzve na svém hřišti Za Vodojemem Znojmo, které provází stejně nelichotivá statistika. „V příštím zápase musíme doma bodovat naplno,“ uzavřel odhodlaně trenér Chrudimi Pavel Matějka.

Lanškroun a Slatiňany se těší na druholigisty

3. kolo:
FC Zbrojovka Brno – MFK Chrudim 3:0 (1:0). Branky: 39. Bariš, 60. Magera, 84. Bariš. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 0:1 (Drahoš). Diváci: 2321.